• March 15, 2024

Co když banky nepůjčí?


Pokud podnikateli pšenka nekvete, tedy pokud se mu při jeho podnikání zrovna nedaří, není to právě důvod ke spokojenosti. Úděl takového ne zrovna úspěšného podnikatele je spíše nezáviděníhodný. A to proto, že není v podnikání snad vůbec nic, co by nějak nesouviselo s penězi. A kdo nemaže, ten nejede.

Podniká se proto, aby byly peníze. A když potom přesto nejsou? Pak se pochopitelně musí vyvinout maximální úsilí, aby zase byly. A když si právě nejde víc vydělat a peníze jsou skutečně nezbytně potřeba, musí se podnikatelé zajímat i o možnosti podnikatelských půjček. Když nejsou vlastní finanční prostředky, už to prostě mohou zachránit jenom peníze někde vypůjčené.

vysypané mince

Ale i s půjčkami bývá moře problémů. A rozhodně nestačí, aby soukromník oslovil některý finanční ústav a o půjčku si tam jenom tak řekl. Protože až sem by to sice také šlo, ale následovalo by už jen nevyhnutelné odmítnutí podobného žadatele. Protože bankovní půjčku dostane jenom ten, kdo doloží své kvality a schopnost splácet a nechá se v tomto ohledu dost důkladně prověřit. A kdo by to neakceptoval nebo měl dejme tomu kromě nízkých příjmů i záznamy v registrech dlužníků, neuspěl by. Tady ani u většiny ostatních poskytovatelů podnikatelských půjček.

srovnané mince

Ale i výjimky se naštěstí najdou. A tak mohou soukromí podnikatelé i v naprosto beznadějné situaci uspět aspoň u hypotéky bez registru od nebankovní společnosti. Pokud tedy mají nemovitý majetek a dají ho této nebankovní společnosti do zástavy. Po takové záruce už stačí jenom minimální naděje na to, že bude podnikatel schopný zvládat splácení, a peníze mu tu bez řečí půjčí. Aby si mohl dát svůj byznys do pořádku a zase normálně pracovat a žít.

Nebankovní společnost a její hypotéka je tedy často tím, co pomáhá řešit existenční problémy podnikatelů. A díky takové půjčce se nemusí hned krachovat.