• April 13, 2024

Žadatel o půjčku


Půjčku nebo hypotéku vám nikdo nikdy nedá automaticky a většinou se o ni musí žádat. Což je plně v pořádku. Co již tak moc v pořádku není, je to, že některé instituci si již tuto žádost nechávají zaplatit. Ale budiž, jejich úředník nebude lustrovat občana někdy pracně zadarmo. Také chce mít zaplaceno. Jenže někdy se tento poplatek pohybuje v takové výši, že má člověk dojem nějakého podvodu. Přeci úředním při zkoumání nepoužívá vrtulník, že si dává zaplatit i spotřebu leteckého benzínu. Ale budiž i toto. Když víte, do čeho lezete, ještě stále můžete vycouvat. Jakmile jednou zaplatíte, tak už ne.

hromada mincí

Dále si bankovní úředník musí proklepnou výši příjmu, všechny výdaje, a také jakou máte platební morálku, nebo zda náhodou nedlužíte i jinde. Není tím míněna jiná půjčka. Pokud ji splácíte a uvedli jste to do žádosti, nic se neděje, ale tato půjčka, respektive její splátky jsou započítány do výdajů. Pokud na to máte příjem, nikomu tato jiná půjčka vadit nebude. Horší to bude, pokud bude vaše rodné číslo objeveno v některém z registrů, ve kterém jsou všichni dlužníci, kteří někde něco nezaplatili.

A pozor, bankovního úředníka nezajímá kde, kolik, nebo za co a komu. Mu stačí vaše rodné číslo vedené v registru a tím je to pro něj i pro vás, jako žadatele konečná stanice. Vyletíte z banky obrovským obloukem a máte to. Nikoho nezajímá, že to bylo jen za to, že jste jeden měsíc nezaplatili účet za telefon. A hned další měsíc vyrovnali. Jste dlužník a hotovo.

hromádka bankovek

Naštěstí je zde ještě americká nebankovní hypotéka bez kontroly registrů, kde se toto nijak nezkoumá. Ani příjmy se nekontrolují, protože se tady dělá všechno naprosto jinak. I výsledek bude jiný než v bance, protože tady půjčku dostane skoro každý žadatel. Pokud tomu nevěříte, tak to zkuste. Pouhým kliknutím na odkaz výše se o tom můžete sami snadno přesvědčit.