• November 19, 2023

Kde si lze půjčit?


Peníze nemají bez nás lidí žádnou hodnotu a žádný smysl své existence. Kdybychom my lidé vymřeli a neobjevili se tu žádní jiní podobně smýšlející tvorové, šlo by jen o papírové či kovové obrázky, které by nebyly k ničemu. Peníze jsou ale nemyslící, a proto je jim tato skutečnost naprosto lhostejná.

My lidé nevidíme zase žádnou perspektivu a smysl své existence, pokud nemáme peníze. A to proto, že jenom s takovými penězi seženeme to, co potřebujeme, zatímco bez nich si sotva něco pořídíme. Peníze jsou pro nás v podstatě nezbytné, a pokud nám chybí, nejsme rozhodně lhostejní. Trápí nás to. A hledáme způsoby, jak se k nějakým penězům zase dostat.

americké dolary

Někdy se nám je podaří vydělat v takovém množství, abychom jimi uspokojili všechny své potřeby, někdy nám to stačí aspoň na uspokojení minima toho, co je k životu nezbytné. Někdy si pak vypomůžeme svými úsporami, abychom to zvládli, to ale samozřejmě jedině tehdy, když máme naspořeno. A když je to nezvládnutelné? Pak si zkusíme vzít u někoho půjčku.

Ovšem pokusy o získání půjček nejsou vždy korunovány úspěchem. Někdy sice dost peněz ve formě půjčky dostaneme a tím kompenzujeme to, co nám chybí, ale někdy jsme také jako žadatelé o půjčku odmítáni. Zpravidla tehdy, když nedokážeme adekvátně zaručit svou schopnost splácet.

rozhazování peněz

A chceme-li eliminovat riziko, že budeme usilovat o půjčku, kterou nakonec nedostaneme, protože prý nejsme bonitní? Pak si v případě, že jsme majiteli nemovitosti, vybíráme nebankovní hypotéku. Protože je americká hypotéka nebankovní půjčkou, kterou dostane v případě zástavy nemovitosti zřejmě každý. Protože je díky zmíněné nemovitosti jasné, že se bude splácet, aby se nakonec nepoužila ke splacení dlužné částky ona nemovitost.

Nejste-li tedy právě v ideální finanční situaci, nemrhejte časem a energií v bankách a obraťte se rovnou na nebankovní společnost. Přijdete si tu na své.