• November 19, 2023

Jak si představit změnu k lepšímu u nového bydlení


Stěhujete se z města na venkov a rozhodli jste se, že si vybudujete stabilní celoroční bydlení z bývalé rekreační chaty? Přemýšlíte o celkové či dílčí rekonstrukci a kromě výměny střešní krytiny či zateplení objektu přijde řada i na vaši koupelnu s toaletou, případně kuchyň?

stará koupelna

Koupelna od jedné firmy

Když si objednáte rekonstrukci koupelny u velké firmy s desítkami, možná stovkami zaměstnanců, musíte počítat s tím, že budete platit i kancelářské profese a výsledná cena vaší zakázky bude vyšší. A naopak zakázka u jednotlivých řemesel je sice finančně výhodná, protože řemeslník pracuje jen sám na sebe, ale zde se zas dostáváte do problému, jak bezchybně koordinovat postup prací, aby například instalatér a zedník obkladač spolupracovali a zajistili montáž vodovodní baterie s pokládkou obkladu. Optimální je zlatý střed – zajistit kompletní rekonstrukci koupelny a toalety od menší firmy, která neživí mnoho administrativních pracovníků, ale zároveň má k dispozici jak instalatéry, tak i zedníky, sádrokartonáře, podlaháře a obkladače, a někdy i elektrikáře.

nová koupelna

Podlahové topení

Jestliže rekonstruujete koupelnu, záchod a další prostory v domě, mohli byste tu přistoupit na změnu k lepšímu https://www.kanalizace-instalateri.cz/zmena-k-lepsimu i v souvislosti s rekonstrukcí vytápění. Může se to hodit například tam, kde se dosud topilo plynem, ale kde existuje možnost přejít na krb s výměníkem a podlahovým topením, což vás vyjde výrazně levněji. Podlahové topení má řadu výhod a zvládne jej zhotovit i zmiňovaná firma s šikovnými instalatéry.

Podlahové topení zajistí dostatek tepla v místnosti rovnoměrněji, než jak je tomu u radiátorů, teplo se odtud šíří po celé ploše obytného prostoru a navíc je velmi příjemné na bosá chodidla. Bude se vám i lépe ráno vstávat z postele a můžete si pak dovolit chodit v bytě naboso i v zimě. Komfort z podlahového topení prozatím žádný jiný způsob vytápění nepřekonal.