• December 7, 2023

San Francisco


Když se Å™ekne San Francisco, asi bychom mohli zaÄít mostem a zároveň dominantou San Francisca Golden Gate Bridge. Jedná se o Äervený most, který je hodnÄ› oblíbený a urÄitÄ› jste ho nÄ›kde na fotkách Äi v nÄ›jakých filmech vidÄ›li. Měří 2 700 metrů a je vysoký 277 metrů. A zaÄal se používat už v roce 1937. Když už jsme u tÄ›ch mostů, urÄitÄ› za zmínku stojí San Francisco – Oakland Bay Bridge. Spojuje San Francisco a Oakland a velmi se podobá mostu Golden Gate Bridge, jen není Äervený. Milovníci pláží urÄitÄ› ocení Ocean Beach. Pláž je dlouhá celých 7 kilometrů a dokonale lemuje západní pobÅ™eží San Francisca. Krom toho, že tam jsou skuteÄnÄ› nádherné západy slunce (romantika), tak se tam dá koupat, ale nutné si uvÄ›domit, že je tam i v létÄ› pomÄ›rnÄ› vÄ›trno.

Golden gate Bridge

PobÅ™eží omývá Tichý oceán. UrÄitÄ› navÅ¡tivte Golden Gate Park. Jedná se o nejvÄ›tší park v San Franciscu, kde si užijete spousty zábavy! Botanická zahrada, jezírka, japonská zahrada, cyklostezky, tenisové kurty, golf… Když jsme u té zábavy, urÄitÄ› oceníte muzeum Walta Disneyho – The Walt Disney Family Museum. Díky interaktivním výstavám se více dozvíte o jeho slavných postaviÄkách, což asi ocení hlavnÄ› dÄ›ti. Jste milovníky Äaje? Tak neváhejte a zajdÄ›te si do Japonské Äajové zahrady (Japanese Tea Garden), kde si odpoÄinete.

město

Sochy, japonské stavby, krásné výhledy a zde si můžete v místní ÄajovnÄ› vychutnat kvalitní japonské Äaje. PÄ›kný je také park Yerba Buena Gardens, který se nachází mezi moderními stavbami. Můžete si zde užít fontány, zahrady a klídek. Rádi nakupujete a bavíte se? Pak tedy zavítejte do PIER 39. PIER 39 se těší veliké popularitÄ›, a to nejen turistů. Můžete si zde nakoupit ve spousta obchodech, užít si dobré jídlo v příjemných restauracích a také si prohlédnout přístav s tuleni a obří akvárium. Zde se urÄitÄ› nudit nebudete.