• October 15, 2023

Prioritou balkónu je zábradlí.


Stavíme si dům a už se blížíme ke značnému konci. Okna jsou osazená, podlahu už máme taky danou. Elektřina se ještě dodělává a začínáme se zabydlovat. Konečně. Ty čtyři roky dřiny se nám vrátili v podobě našeho krásného domu, ve kterém budeme spolu žít a vychovávat děti. Co více od života potřebujete. No sice ne od života, ale potřebujeme najít firmu, která nám udělá zábradlí k balkónům. Zábradlí na balkón bylo tedy pro nás prioritou a řešili jsme to okamžitě. Ale měli jsme dilema, jaké zábradlí bychom měli vzít. Mohli jsme si vybrat. Zda budeme chtít třeba dřevěné, prosklené, ocelové a další. Skleněné jsme zavrhla hned.

balkon

Vypadá to strašně krásně, ale pro mě ta údržba moc není, Abych ho stále drhla. Hlavně jsem měla i strach, aby třeba tým sklem děti nepropadly anebo aby ho nerozbili. Tak jsme nakonec vybrali dřevěné a jsem s ním opravdu spokojená. Dřevěné zábradlí je perfektně zpracované a údržba je skoro žádná. Máme dva velké balkóny, jeden jde k nám do ložnice a pak jeden dlouhý mají děti u pokojíčků. Dveře balónu si naštěstí děti neotevřou, mají tam pojistky. Tak že moje obavy jsou menší, že by se jim mohlo něco stát. Ale určitě budeme mít i balkónové zábradlí.

balkon

Přeci jenom mít nezabezpečený balkón není jenom nebezpečné pro děti, ale i pro dospělé a domácí mazlíčky. Já tam chodím věšet prádlo a kolikrát mám co dělat. Mám obavu, že se mi zatočí hlava, nebo špatně šlápnu a spadnu dolů. Je to opravdu nebezpečné. Tak že pokud máte taky balkón zatím bez zábradlí, tak určitě neváhejte a co nejdřív si ho pořiďte, určitě pak budete taky klidnější. Přeci jenom je bezpečnost především a finančně to tak náročné taky nemusí být. Stačí si najít firmu a vybrat opravdu dobře. Já prošla šest firem, které dělají zábradlí na balkón. Až jsem konečně byla přesvědčená o tom, že to je ta správná firma, tak jsem je oslovila.