• January 15, 2024

Nové auto každé dva roky


Ceny nových aut jsou za poslední roky nejvýš co kdy byly. Proto se většina lidí rozhodla že si nové auto prostě nepořídí. Tomu odpovídá průměrný věk vozidel v Česku – více než 15 let. Stará auta nejsou tak bezpečná jako nová, takže pokud máte už opravdu staré auto, je možná lepší zvážit operativní leasing na rok, který je většinou cenově dostupný. Na leasing nemusíte kupovat jen zbrusu nová auta, která zrovna vyjela z výrobní linky, ale na leasing už se dají koupit i zajetá auta po prvním majiteli nebo starší auta, která mají například 5 let.

bankovky eura

Ceny za nová auta dolů už nejspíš nepůjdou, a proto lidé musí hledat způsoby jak si nové auto dovolit nejen z hlediska bezpečnosti, ale i z hlediska komfortu při cestách. Pokud jezdíte často a měsíčně najedete třeba 10 a víc tisíc kilometrů, je pro vás stěžejní mít kvalitní auto, která vám poskytne potřebný komfort. To že vás i staré auto odveze je sice hezké, ale po cestě riskujete závadu, která se dosud neprojevila. Také u staršího auta nemusíte mít k dispozici klimatizaci nebo různé moderní vychytávky, díky kterým se auto ovládá lépe.

Co si vybrat?
Leasingové společnosti nakupují nová auta, a potom je zákazníkům pronajímají. Doba pronájmu je většinou jeden až dva roky, a po uplynutí této doby se musí auto vrátit. Auto musí být nepoškozené, a je potřeba za něj měsíčně posílat jakoby nájemné. V měsíční platbě je zahrnuta cena za pronájem, havarijní a povinné ručení a také případné servisní úkony.

škoda fabia

Na leasing si kupovaly dříve auta jen firmy, protože pro fyzické osoby nebyla tato služba dostupná. Protože kvůli vysokým cenám za auta klesly prodeje a státu se nelíbilo stáří vozidel na silnicích, došlo k zavedení této služby i pro fyzické osoby. Využijte toho a každé dva roky můžete mít jiné auto, které bude vždy aktuálního data výroby a hlavně dostupné.