• March 18, 2024

Mít je doma není příjemné


Hlodavci jsou přemnožení
Kdo bydlí v domě, ať už na vesnici nebo ve městě, jistě někdy zažil, jaké to je mít doma myš. Myši se stahují do domů hlavně na podzim, protože hlídají úkryt před nadcházející zimou. A tak se může stát, že najdete nezvaného hosta klidně u sebe v ložnici. Prvním indikátorem takové návštěvy je myší trus, který se začne objevovat klidně i ve skříních. Myši jsou opravdu malé a dokážou protáhnout i velice malými otvory.

myš domácí

Zamezit vniknutí myší do vašeho domu je téměř nemožné. Jedinou radou je kontrolovat zda někde není díra třeba od sousedů, a důsledně zavírat dveře. Právě často otevřené dveře jsou přímou pozvánkou pro hlodavce všeho druhu, a to nemusí jít jen o myš. Ve městech i ve vesnicích bývají problém i potkani, kteří hodují u kontejnerů a v kanalizaci. I potkan může zavítat k vám domů. Na vesnicích je to problém zejména u lidí, kteří chovají drůbež venku a neuklízí po nich nejen trus ale hlavně potravu. To je pro potkany ráj, a jistě se objeví i u vás v zahradě nebo ve dvoře. Potkani mohou být nebezpeční, přenáší různé nemoci a dokážou člověka i napadnout, pokud se cítí ohroženi. Zbavit se potkanů je těžké, protože zatímco na myš narazíte i ve dne, potkana potkáte jen po setmění. Potkan navíc prokouše i beton, a schovává se pod zemí.

past na myši

Ať už jde o jakéhokoliv hlodavce, mít ho doma nechce nikdo. Za prvé jde o hygienu, a za druhé jde o ochranu vašeho majetku. Když dokáže myš poškodit kabely, co dokáže takový potkan, který je daleko větší než myš?

Hubení hlodavců https://www.dezimex.cz/deratizace/ je ideální řešení pro situace, kdy jste si jistí, že u vás doma začínají balet myši nebo potkani. Jestli máte doma malé děti a nebo zvířata, raději se nepouštějte do nastražení jedu, aby nedošlo k neštěstí. My vám od nezvaných hostů pomůžeme profesionálně a bez rizika pozření jedu. Kontaktujte nás co nejrychleji.