• October 24, 2023

Chybí vám testosteron? Takhle to poznáte a doplnit jej můžete poměrně snadno!


Slovo testosteron je velmi známé, asi každý si pod ním představí hormon, který je zejména u mužů nesmírně důležitý. Jeho nedostatek se rychle projevuje.

Chybí vám testosteron? Takhle to poznáte a doplnit jej můžete poměrně snadno!

Testosteron je hormon, který je typický pro muže a právě muži ho opravdu potřebují. S přibývajícím věkem je ho v těle stále méně, ale hodně záleží i na tom, jak se stravujete nebo jakým životním stylem dlouhodobě žijete. Testosteron je třeba doplňovat, pokud dojde k jeho úbytku, jde to poznat a opravdu to nelze většinou jen tak přehlédnout. Jaké jsou varovné signály a jak do těla testosteron zase dostat? Je to docela snadné a musíte se snažit.

tvář muže

Nadváha i ztráta sexuálního apetitu aneb jak snadno poznat, že chybí testosteron

Testosteron je hormon pro fungování těla nezbytný, jeho úkolem je zejména tvorba svalové hmoty, ale při jeho nedostatku se například také začínají mnohem snadněji ukládat tuky. Takže nedostatek testosteronu se projevuje zejména přibýváním na váze, muži s nedostatkem testosteronu tloustnou, zakulatí se a mohou rovněž ztrácet vlasy nebo chuť na sex. Z aktivního muže v dobré kondici se tak jednoduše může stát muž zavalitý a s nezájmem o běžné věci nebo bez vášně a touhy.

pilulka na stole

Jak testosteron zase doplnit

Zajímá vás, kde sehnat testosteron? Lze to díky kvalitnější stravě. Testosteron se začne zase tvořit, když je strava bohatá na bílkoviny. Pokud si začnete hlídat jídelníček a budete dbát na to, abyste zkonzumovali denně co nejvíce bílkovin, můžete se zase dostat do formy. V jídelníčku by se měli objevovat zejména ořechy, skvělý je olivový olej, maso, vajíčka a také zelenina nebo ovoce, hlavně avokádo. Organismus je třeba nechat také odpočívat, pozor na přemíru cukrů a nezdravých tuků, je třeba doplnit vše zdravým pohybem a dostatečným odpočinkem či spánkem.

Určitě ale je možné také dopomoci všemu tím, že začnete užívat doplňky stravy vhodné pro muže, které testosteron také umí báječně doplnit. Doplňků stravy na trhu naštěstí existuje celá řada, jejich snadné užívání vám ulehčí celou situaci.