• November 15, 2023

Plavání, kdy začít.


Kdy nejlépe začít plavat a proč s tím nečekat až do vyššího věku. Je to hlavně na rodičích, kdy usoudí, že by bylo dobré začít s dítětem chodit plavat. Ovšem jako první možný termín je ve věku šesti měsíců, kdy jsou dělaný speciální plavecké kurzy pro miminka. Není to o tom, že tam miminko dáte nějaké lektorce a ona to za vás odplave, takhle to rozhodně nechodí. Ale je to o tom, že vy ukazujete dítěti, jak se může pohybovat ve vodě a co se v ní dá všechno dělat i s šestiměsíčním dítětem se můžete potápět a čekat od něj nějakou reakci.

kurz plavání praha

Ovšem musíte na něj opravdu pomalu. I takhle malé dítě se vám může vzepřít, že se mu to nelíbí a může celou dobu plavání probrečet. Musí se pomalu a hlavně se zkušeným dohledem, který vám řekne jak správně dítě ve vodě uchopit a přendávat si ho z jedné ruky do druhé, jak si ho dát, aby plavalo na zádech a jak správně přidržovat, aby se cítilo komfortně a dobře. To vše je možné už od útlého věku dítěte. Dítě si vytvoří pravidelný režim, kdy bude vědět, že se jde plavat a bude se těšit. Ovšem jestli se na to necítíte, můžete to nechat až od jednoho roku. To je dítě už podstatně někde jinde. Mnoho z dětí už chodí a plavání bere jako hru a zábavu.

kurz plavání praha

Ve vodě se naučí ovládat nohy, že se musí kopat, aby se posunul dál a stejně tak, že musí fungovat i ruce, ať už se bude držet plavací desky nebo s nimi bude máchat. Je to skvělé cvičení na rozvoj a zapojení pohyblivosti u dětí. Budou moci do vody skákat a zažít spousty srandy. Potápění a lovení potopených hraček bude pro ně hračkou. Hlavně se nebudou vody bát a neuvidí to jako hrozbu. U těch kdo se nenaučí plavat v dětském věku je často už nějaký blok a do vody nechodí rádi, aspoň ne do takové, kde nedosáhnou na dno. Mají k vodě respekt, což není špatné, ale taky si nikdy neužijí tolik legrace a srandy, co se dá ve vodě dělat. Kurzy plavání Praha plaveckytrener.cz nabízí i plavání pro dospělé. Je to způsob jak si zlepšit tělesnou i duševní schopnost a udělat tak něco pro své zdraví.