• April 22, 2023

Jde se chránit před vráskami?


Většina starších lidí trpí problémy a jsou nešťastní z toho, že stárnou. To je přirozené, protože si zároveň člověk uvědomuje, že se jeho čas na zemi trochu krátí, a proto má strach z toho, co bude dál. To ale k životu patří a nic tady nežije věčně. Vše se jednou opotřebuje, a proto je třeba s tím počítat, že se i naše tělo jednou opotřebuje a bude muset odejít. To je sice hezké to říkat, ale realita je jiná. Jistě jsme všichni někdy o někoho přišli a rozhodně to není tak přirozené, jak se zdá. Navíc lidé neodchází jen když jsou staří, ale odchází nám i mladí lidé, kteří mají třeba nějakou nemoc. Právě proto bychom si ale měli vážit toho, že tady pořád jsme a můžeme odejít až když budeme staří a bude to opravdu načase.

balzám

Musíme být vděční za to, že jsme ti šťastlivci, kteří tady mohou být déle, než někteří mladí lidé, proto je třeba si vážit těch vrásek, protože to je známka toho, že jsme si dost života prožili a pořád jsme tady. Navíc vrásky značí stáří a s ním se pojí také zkušenosti, takže máte na tváři zaznamenány všechny ty zkušenosti. I tak by ale hodně lidí chtělo vědět, jak se proti vráskám chránit a co dělat proto, abychom je neměli.

kolagen

Vrásek se úplně zbavit nedá, protože je to přirozená reakce kůže na všechny vlivy, které zažila, ať už mechanické nebo chemické. Můžeme se ale od mládí proti vráskám chránit. Vrásky nám způsobuje hlavně i sluníčko, takže pokud máte možnost, mažte se krémem na opalování, a to hlavně obličej. Vaše kůže pak v budoucnu bude vypadat lépe. Co se týče staršího věku tak hodně lidí, hlavně žen používá čistý kolagen Orcacollagen, který vám vrásky vyplní. Kolagen se používá buď v různých mastech, nebo jako doplněk stravy formou nějakých tabletek. Ve stáří se totiž tvorba kolagenu postupně snižuje. Kolagen nám totiž zapříčiňuje pružnost kůže jako takové a ve stáří pružnost postupně mizí a tvoří se vrásky.