• November 30, 2023

Čistění bazénů.


Jakými způsoby se dá bazén jednoduše vyčistit a co je k tomu potřeba. Řekneme si pár jednoduchých rad. Prvním bude jednoduchá síťka do bazénu. Dělají se povrchové síťky a pak hlubinné, je v nich rozdíl jen v samotné síťce. Do hloubky se používá síťka, která je velká a dá se do na zachytit, co nejvíce nepořádku a nečistot. Povrchové jsou mělké a jsou jen na chycení plovoucího nepořádku. Druhým příkladem je kvalitní filtrační systém, který vám špinavou vodu dokáže krásně vyčistit.

bazénová chemie

Ovšem musíte mít opravdu výkonnou filtraci. V dnešní době se hodně používají pískové filtrace, kdy je voda hnaná přes písek a tím je čištěna. Hodně moderní a má jí spousta lidí. Používá se jak pro bazény, tak i pro vířivé vany. Má více využití, ale stále stejný princip, čištění vody. Třetí možností je bazénová chemie, dá se sehnat v každém obchodě, kde se specializují na bazény, nebo kde se bazény prodávají. Například ve stavebninách nebo větších obchodních centrech, kde mají vše, od potřebných šroubků, přes úchyty na kuchyňskou linku po dlažbu. Takové stavební potřeby ve velkém mají i chemikálie do bazénu. Hlavně když začíná koupací sezóna. Ovšem můžete si ji objednat i přes internet u ověřených prodejců.

bazénová chemie

Hlavně se nenechte napálit podvodníky. Na úpravu slouží chemikálie, které jsou k úpravě pH vody. Jestliže, je voda příliš kyselá nebo naopak zásaditá. Dále se používají bazénové tablety, mohou být například kyslíkové a jejich aktivátory, aby rychleji ve vodě reagovali a voda se tak rychleji upravila. Poslední možností jak bazén vyčistit je ale více náročné a to nové napuštění. Když se dostanete do takového stavu, kdy vám už žádná bazénová chemie nepomůže ani filtrace nezabírá, je dobré bazén vypustit. Nemusíte ho vypouštět celý ale jen jeho část. Pak bazén řádně vyčistit a vodu upravit a dopustit vodou čistou. Úpravou chemického složení, dokážete někdy zázraky.