• November 13, 2023

Automechanici uvítají i přítomnost mycího boxu


Řadíte se k šikovným automechanikům, kteří si poradí i s vozidly staršího data výroby? Opravujete ojetiny a zvládnete dát dohromady i nějakého veterána? Tito lidé mívají zlaté ruce a zde záleží zejména na bystrosti, schopnosti rychle jednat a samozřejmě na šikovnosti a řemeslné zručnosti.

automechanik při práci

Mnoho automobilových dílů lze opatřit i přes autobazary, vrakoviště nebo majitele starších vozů, kteří se některých dílů zbavují, anebo je vyměňují za jiné. Proces výměny a obchodování s náhradními díly patří k základním činnostem, bez nichž by žádná autodílna, servis a podobný provoz nemohl prosperovat. Kdo si toto uvědomuje, zřejmě je mu jasné i to, že starší použité autodíly nebudou zaletované v platové fólii přímo z výroby, ale půjde mnohdy o velmi znečištěné výrobky. A odstranit nečistoty z povrchu členitých kovových autodílů je někdy nad lidské síly. Potřebujete k tomu mechanizaci, respektive speciální mycí box na díly https://piskovacky.cz/myci-zarizeni-boxy-stoly/493-myci-box-stul-s-tlakovym-mytim-a-ohrevem-pressure-wash-box-with-heating.html.

demontáž motoru

Jak si takový mycí box představit? Jde o uzavřenou kabinu, ve které proudí pod tlakem čisticí kapalina. Ta je ohřívána na vhodnou teplotu, aby čisticí proces efektivně likvidoval veškeré usazeniny, a že jich nebývá na součástkách málo. Jsou tu zejména přilepené zbytky barev, černý šmír či skvrny olejů a vazelíny, což je v různých záhybech hliníkových chladičů nebo na kovaných ocelových ojnicích skutečně nepříjemný problém.

Mycí boxy jsou velice výkonným a spoelhlivým čističem, nepostradatelným pro většinu odborníků, kteří pracují s autodíly, a potřebují ke své práci kromě odborných znalostí a dovedností i potřebné zázemí pro svůj precizní výkon. Kromě mycích boxů bývají v autodílnách k dispozici i pískovačky pro čištění disků kol či některých součástí karosérie od koroze a starých nánosů barev a autolaků. Tlaková voda a pískovací abrazivo provází kovovýrobu a údržbu již mnoho let a patří k běžnému vybavení těchto pracovišť.