• December 18, 2023

Za kávou do kavárny


Chcete si dopřát luxusní kávu? Pak máte dvě možnosti. Buď zajdete do nějaké vyhlášené kavárny, či cukrárny a nebo si koupíte kávu a uděláte si ji v pohodlí a teple domova.

Proč vlastně pijeme kávu?

Spousta z nás to má jako takový zvyk, rutinu, začátek dne. Třeba maminky na mateřské dovolené jako já jsou zvyklé na to, že vstanou a dají si po ránu šálek kafe nebo čaje, protože je to “nakopne” a nabudí a lépe tak vstanou a věnují se běžným denním činnostem. Další důvod je ten, že káva je jeden z nejznámějších “dobíječů” energie – prostě pokud vypijete kávu, máte skoro záruku toho, že budete mít alespoň pár hodin energii na to, na co byste normálně neměli. Kafe pro někoho znamená jakousi chvíli sama pro sebe – vychutnat si šálek kávy v klidu a v pohodě. Nic neřešit a odreagovat se.

kafe

V jakém období kávu pít?

Záleží na tom, jaký druh kávy. Máme spoustu druhů. Například ledová káva se pije především koncem jara a hlavně v létě (kdy jsou taková vedra, že se někdy nedá ani dýchat). Pokud ale zmíníme kávu normální, jako například espresso, latte, nebo cappucino, ta se pije naopak po celý rok. Nejlepší je kávu tohoto typu pít v zimním období, kdy mrzne a celkově prostě není hezké počasí. Káva vás pěkně prohřeje a budete se cítit dobře. Já sama zkušenosti s dělením a pitím kafe mám docela dost velké.

kafe

A vím, jak to chodí i v praxi. Moje mamka má totiž cukrárnu a byly časy, kdy jsem jí tam pomáhala kafe dělat, roznášet a chodila k ní na brigádu. Byla to pro mě zajímavá zkušenost. Ale já bych cukrárnu asi mít nemohla. Ráda spíše vykonávám práce jako je copywriting, nebo dohledávání různých informací, čísel a podobně. Nicméně jako brigádní zkušenost to bylo dost dobré. Pokud byste i vy chtěli pracovat ve “sladkém” oboru, zkuste nás zkontaktovat a třeba se domluvíme na tom, že k nám nastoupíte jako pomocná síla.