• December 29, 2023

Tajemství péče o kuchyni


Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak má vlastně takový moderní design kuchyně vypadat? Pojďme se na to podívat zblízka. Kuchyně obecně by měla vypadat tak, jak si vy přejete. Někdo dá přednost barvám, které celou místnost hodně zvýrazní a někomu stačí barvy, které jsou nevýrazné a spíše tradiční v kuchyních dnešní doby. Každopádně by ale váš styl kuchyně měl ladit s ostatními místnostmi v bytě – alespoň barevně. Asi by vypadalo hodně divně, kdybyste měli kuchyni ve výrazné červené barvě a další místnosti třeba do zelené barvy. A teď přijde ta nejdůležitější věc ze všech. Máte kuchyni, kterou jste si vysnili a jste nadšení. No jo. To je ale jenom polovina úspěchu. A ta další polovina úspěchu tkví v tom, že se o ni budete dobře starat.

kuchyn

Co obnáší taková starost o kuchyni?

Vaříte si své oblíbené jídlo. Ale jak už to, tak kolikrát bývá, někdy nám olej smažící různé ingredience vyprskne na plotýnku, nebo třeba v okolí kuchyně. A co teď s tím? Mastnotu je dobré vyčistit hned. Později už třeba nepůjde dolů. Stačí vám obyčejný navlhčený hadřík. A tím jenom smyjete poskvrněné místo.

kuchyn

A co když zbytky jídla zatvrdnou a nejde to tak snadno?

Potom by vám měla pomoct jedlá soda v kombinaci s vodou, která by měla všechny zbytky krásně vyčistit. Stačí, když ji rozmícháte s vodou a potřete ji v místě, kde je zbytek jídla, který nejde pryč. Tady vidíte, že starost o kuchyni opravdu není jednoduchá. Není to jenom o tom, že máte kuchyni, kterou jste si vysnili. K čemu vám to bude, když se o kuchyni nebudete starat a časem bude špinavá a zničená. Takže si zapamatujte, že klíč je pravidelný úklid kuchyně. Já taky kuchyni každý den uklízím. Nejsem přece prase, abych tam nechala zatvrdlé jídlo, špinavé nádobí a podobně a nestarala se o ni. Špinavá kuchyně ani nevypadá hezky a nepůsobí dobře.