• November 14, 2023

Proč je výprodej u bazénů tak častý


Dnes si mnohdy již bazény nestavíme sami. Namísto toho je kupujeme u stavebních firem. Ty nabízí mnoho nejrůznějších modelů, ze kterých si můžeme vybrat. Každý si tak může najít takový, který mu bude vyhovovat.

Je pravdou, že je to sice poněkud dražší, avšak nemusíme složitě shánět materiál, a mnohdy máte v ceně i montáž a instalaci. Nakonec tím tedy v konečném důsledku ušetříte čas a nakonec i peníze a stres. Není tedy divu, že tuto metodu volí stále více lidí.

skok do bazénu

Také je pravdou, že naprostá většina těchto obchodů má zimní výprodej, kdy nabízí bazény se skutečně velkými slevami. Díky nim jej pak můžeme získat za podstatně nižší cenu, mnohdy dokonce za polovinu.

Můžeme se ptát, proč dávají tak velké slevy. Může se jim to skutečně vyplatit? Jak je možné, že i v takovém případě dosahují zisku? Důvodů je zde hned několik.

v zimním výprodeji najdeme velké slevy

Nejprve je potřeba si uvědomit, že cena bazénů je hodně nadsazená, zvláště v porovnání s náklady, které na něj tyto firmy mají. Nesmíme totiž zapomínat, že je vyrábí sériově, což cenu značně snižuje. Jistě, je i tak nižší než to, co bychom museli platit, kdybychom jej stavěli celý sami, přesto na nich mají značné zisky. V zimě, kdy se tak neprodávají, je pak dávají se slevou, ovšem takovou, aby na nich stejně vydělali.

Dále je to také prodej modelů, které již nebudou dále v prodeji, a kdy je potřeba zbavit se posledních několika kusů. Ty se pak nabídnou za nižší cenu, aby bylo místo pro ty, které se vydají příští sezónu – v podstatě se to podobá výprodejům oblečení.

Ovšem vzhledem k tomu, že bazény ani zdaleka tak rychle nezastarávají, je na rozdíl od šatů možné si jej bez problému pořídit v zimě s tím, že postaven bude na jaře. Jistě, budeme muset několik měsíců čekat, avšak ušetřené peníze za to rozhodně stojí. Zde se tedy nakupovat ve výprodeji rozhodně vyplatí.